Samsun adliyesi iç hat rehberi telefon numaraları ve ulaşım

1160 views 5:14 pm 0 Comments Temmuz 1, 2022

Samsunda İcra daireleri, Bölge İdare Mahkemesi ve İdare mahkemeleri aynı binadadır

Bu bina eski adliyenin olduğu yerdir. Meydan tramvay durağında inice yürüme ulaşılabilir. Vatandaşlar için otoparkı yoktur. Etrafta özel otoparklar mevcuttur. Bu otoparklar da genelde doludur.

Samsunda icra dairesine bizzat gelerek veya birini göndererek iletişim kurulması gerekmektedir. UYAP üzerinden gönderilen talepleri görmezden gelmezler çoğunlukla telefonla veya yüzyüze iletişim kurmaya mecbur bırakmazlar

Posta Adresi: 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:17/A İlkadım / SAMSUN

Telefon: (362) 431 01 30 – 31 – 32 – 33 (4 Hat) İcra ve İdare

Fax: (362) 311 56 03

Samsun hukuk mahkemeleri ceza mahkemeleri icra mahkemeleri yeni adliyededir. Bölge Adliye Mahkemesi de aynı yerdedir.

Burada telefon ile iletişim kurmak mümkündür.

Tramvay ile gelindiğinde kılıçdede durağında inilir. Herkese açık otopark vardır. Etrafta özel otoparklar da vardır. Samsunda duruşma günleri genelde Salı ve Perşembedir. Salı ve perşembe günleri öğleden önce duruşmalardan dolayı adliye çevresindeki tüm otoparklarda aşırı yoğunluk olduğundan tramvay ile veya yürüme gelinmesi önerilir.

Posta Adresi: Kılıçdede Mahallesi Muhittin Özkefeli Bulvarı No: 5 İlkadım / SAMSUN

Telefon: (362) 311 55 00 – 311 56 00 – 311 57 00 Mahkemeler

Fax: (362) 311 56 03

Mahkemelerin olduğu adliyenin iç hat rehberi de aşağıdadır. İç hat rehberinin neden sürekli olarak adliye internet sitesinde güncellenmediğini sorduğumda iç hatların sürekli değiştiğini o nedenle yayınlanmadığını söylediler. Aşağıda verdiğim fotolar da şubat 2023 itibarıyla santralce kullanılan rehberdir.

Adliyeler neden telefonda bilgi vermez?

Kimin aradığını bilemedikleri için bilgi vermezler. Her türlü davanızla ilgili bilgileri hasımlarınızın alabildiğini düşünmek bile istemezsiniz sanırım. E devlete girince UYAP vatanda üzerinden her türlü davanızla ilgili her türlü evraka ulaşabilirsiniz.

Samsun adliyesinde icra müdürlüğüne telefonla ulaşılabilir mi?

Hayır. İcra dairesine bağlanan telefon bir bilinmezlikte çalmaktadır. Senelerdir Samsun’da icra müdürlüğünün bilinen sabit hattından bağlanan olmamıştır. Samsun’da icra işi için görüşme sağlamak isteyen ya UYAP vasıtasıyla talep atıp sonucunu bekleyecektir (sonuç hızlı gelmektedir) ya da bir avukatı tevkil edip onu icraya gönderecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir