Avukat ayşe deniz oral
Avukat ayşe deniz oral

velayet
velayet
boşanma
boşanma
epilasyoncu sözleşmesi

Ayak üstü emrivaki şekilde imzalatılan epilasyoncu sözleşmeleri, cilt bakım sözleşmeleri gerçek sözleşmelerdir. Laf olsun diye yapılmamıştır. Böyle bir sözleşme yaptıysanız bunu hafife almayın. Bir imza attıysanız attığınız imzayı ciddiye alın.

Cayma süresi geçtikten sonra arayarak gelip satın aldığınız epilasyon paketlerini kullanmanızı ve ödeme yapmazsanız icraya vereceklerini beyan ederek tehdit ederler.

Bu şekilde taksitli satış sözleşmesi yaptıysanız 7 gün içinde ıspatlanabilir yazılı başvuruyla cayma hakkınısı kullanabilirsiniz.

Yani telefon açarak, gidip güzellik merkezinden ayaküstü konuşarak, whatsapptan mesaj atarak cayma hakkınızı kullanamazsınız.

İadeli taahhütlü posta ile, adrese teslim faks ile noter ihtarı ile cayma hakkını kullanabilirsiniz.

Senet imzalatıldıysa

Tüketici hukukuna göre sözleşme eki niteliğindeki senetlerin de iptali mümkündür. Tüketici hukukuna dair abonelik sözleşmesi senetler, devremülk senetleri, Ticaret Hukukunun inceleme alanına giren senetlerden farklı şekilde daha kolay iptal edilmektedir.

İcra takibi açılırsa

İcra takibi ciddi bir süreçtir. Öncelikle nüfusta kayıtlı adresinizi her zaman güncel tutun. Okul kaydı için adresi filanca yere aldırdım, bir yerdan taşındım ama adresi taşımaya üşendim demeyin. Adres hep güncel olsun. Yoksa aleyhinizde bir tebligat gelir haberiniz bile olmaz. Mernis adresine yapılan tebligat geçerlidir.

Aleyhinizde icra takibi açıldıktan sonra bu takibe süresinde itiraz ettiğiniz takdirde güzellik merkezi aleyhinde yasal haklarınızı kullanmanın önü açılır.

Ama yine dediğim gibi adres güncel olsun. Tebliğ tarihi tebligatın sizin elinize geçtiği tarihtir veya muhtarın eline geçtiği tarihtir. Muhtar 1, 2 ay sonra geçerken tebligatı elinize tutuşturursa bu tarih tebliğ tarihi değildir. Postacının tebligatı muhtara verdiği tarih tebliğ tarihidir.

Süresi geçtikten sonra icra takibine itiraz etmeniz gayet masraflı olacaktır.Lehinize bir sonuç almanız gayet zorlaşacaktır.

Ayıplı hizmet nedeniyle sözleşmeden dönme

Diyelim ki epilasyon yaptırdınız ve yanık oluştur. Bu durumda doktordan rapor alıp hakem heyetine başvuru yaparak ayıplı ifadan dolayı sözleşmeden dönebilirsiniz.

Yanık büyükse ve manevi tazminat da istiyorsanız mahkemeye başvurmanız gerekir. Hakem heyetleri manevi tazminata hükmetmez.

Satın aldıysanız paketi kullanın

Avukatlık sitelerinde, tüketici hakları sitelerinde negatif şeyler okuyup her satın aldığınz cilt bakımı, epilasyon paketi vs bakımlar hakkında negatif şeyler düşünmeyin. Ayaküstü şekilde emrivaki olarak sözleşme yaptıysanız da sonuçta bu ölüm değil, hepi topu indirimli epilasyondur.

Herkes iptal ettiriyor acilen benim de iptal ettirmem lazım, iptal ettirmezsem mahvolurum gibi bir hisse kapılıp paniklemeyin. Gidin gönül rahatlığıyla epilasyonunuzu yaptırın.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
One thought on “Epilasyoncu sözleşmesi ne şekilde iptal edilir?”
  1. lazer epilasyon paketlerinde sözleşme iptal hakkımız var mı gittiğim yerde sozlesmemi iptal etmediler ek paketlerde iptal olmuyor dediler böyle birsey var mı ısrar ettiğim halde beni mahkemeye vereceklerini söylediler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir