Ev sahibi kiracının elektriğini suyunu keserse ne yapılabilir?

2474 views 12:10 am 0 Comments Kasım 4, 2022

Kimi ev sahipleri kiracının, ev sahibi adına olan aboneliklerle devam etmesini istemektedir. Kiracıyı istememeye bağladığında da kendi adına olduğu için gidip abonelikleri kapattırmaktadır. Kiracının ev sahibi adına olan abonelikleri kullanmayıp kendi adına abonelik açtırması gerekirken kimi durumlarda ev sahibinin aboneliklerini kullanmaya mecbur kalmaktadır.

1-Kira sözleşmesi ile gidip kiracı kendi adına abonelikleri bağlatabilir.

Yazılı kira kontratı, dask gibi evraklar gerekmektedir. Kira kontratı sözlü ise kiracı kendi adına elektrik su bağlatamaz.

2-Huzur ve sükunu bozmaktan suç duyurusunda bulunabilir.

One thought on “Ev sahibi kiracının elektriğini suyunu keserse ne yapılabilir?”

  • merhaba, 1 yıldır kirasını ödemeyen kiracımıza dava açtık. davayı kazandık ve tahliye aşamasındayız. hukuki süreç devam etmektedir. kira kontratı kocasının üzerineydi, adam evi terketti ve aboneliklerini iptal etti. ekim-2022 tarihinde kadın aboneliklerini kendi üzerine aldı. resmi olarak boşanmadılar. biz bedaş üzerinden elektriğini kesip abaoneliği üzerimize almıştık, sonrada kapattık. kadın elektriksiz kaldığı süre için savcılığa suç duyurusunda bulundu. uzlaştırmaya gitti konu ve biz uzlaşmadık. kira ödemeyen, bizi mağdur eden bu kişi bu durumda manevi tazminat davası açar mı? açarsa kazanabilir mi? bizim hiçbir hakkımız yokmu? ayrıca icrayı kazansak bile bu kişilerin maaşlı işi yok, mal varlıkları yok mağduruz. biz ne ile karşılaşırız, ne yapabiliriz? lütfen bana bilgi verebilir misiniz? teşekkür ederim şimdiden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir