Boşanma davası açmadan önce, boşanmaya sebep olan tüm olayları yazın

Yazıyı dinle

Yazının Son Güncellenme Tarihi 17/02/2024 by .

dilekçe

Boşanma davası açma sürecine girdiğinizde, bütün boşanma sebeplerini detaylı bir şekilde avukatınıza sunmak sizi bir adım öne geçirebilir. Bu aynı zamanda içsel bir deşarj olma fırsatı sunarak hem karşı tarafın hem de kendi kusurlarınızı daha iyi değerlendirmenize yardımcı olabilir.

Evlilik birliğinizin başından itibaren, eşinizin, ailesinin ve arkadaşlarının size karşı yaptığı kusurları tarih sıralamasına göre yazmak önemlidir. Olaylara kimlerin şahit olduğunu, nerede gerçekleştiğini belirtmek, boşanma davasında etkili bir savunma için kritiktir. Eşinizin ailesi ve arkadaşlarının size karşı yaptığı kusurlar doğrudan boşanma sebebi olmasa bile, eşinizin sizi koruyup korumadığını göstererek davanın yönünü değiştirebilir.

İlginizi çekebilir:  Ziynet eşyası davasında, düğünde emanet olarak göstermelik takılıp sonradan geri alınan altınların durumu nedir?

Yazarken, o tarihte sizi derinden etkilemeyen ancak yargı gözünde boşanma sebebi olabilecek vakıaları tespit etmek de mümkündür. Bu yazı, şahitleri ve delilleri daha etkili bir şekilde tespit etmenizi, davanızı düzgün bir şekilde sunmanızı sağlar. Unutmayın ki, avukatınıza ofisinde anlattıklarınız eksik veya hatalı kalabilir. Dava dilekçesi verildikten sonra genişletme yasağı nedeniyle yeni bilgiler eklemek zor olabilir. Bu nedenle, dava dilekçenizde tüm boşanma sebeplerini yazmak, davanızın sağlam temellere dayanmasını sağlar ve haklı durumdayken haksız duruma düşmenizi önler.

İlginizi çekebilir:  Aile konutu nedir ?

Vakit ayırarak tüm detayları şahitleriyle birlikte tespit edip kağıda dökmek, yazma işini bir süreye yayarak eksiksiz bir şekilde hazırlandığınızda avukata başvurmanız, davanızı kazanma yolunda büyük bir adım olacaktır.

Değerlendirme post

Paylaş:

Daha Fazla Yazı

Mesaj Gönderin

samsun avukat ayşe deniz oral boşanma avukatı

Hukuki sorunlarınızda yanınızdayız

Çalışma Alanları