İzini kaybettiren eşi ne şekilde boşayabilirsiniz?

Yazıyı dinle

Yazının Son Güncellenme Tarihi 18/01/2024 by .

Boşanma için eşinizin sabit bir adresinin olmasına gerek yoktur. Sağda solda gezen sabit bir yerde kalmayan biri olabilir. Yurtdışında yaşayan biri olabilir. Nikahı kıydıktan sonra ortalıktan kaybolmuş biri olabilir.

Ölmüşse zaten nüfus kayıtlarında çıkar. Gaiplik ise başka bir konudur

İlgilinin önce bilinen adresine tebligat yapılır. Burada bulunamazsa MERNİS adresine Tebligat Kanunun 21/2 maddesine göre tebligat yapılır.Bu adrese yapılan tebligat da yapılamazsa 21/2 uyarınca yeniden tebligat yapılır ve böylece tebliğ edilmiş sayılır.

İlginizi çekebilir:  İzinsiz elektronik ileti şikayeti nasıl yapılır?

Şahsın MERNİS de kayıtlı adresi yoksa tebligat kanunu 28-31 arası maddelerine göre ilanen tebligat yapılır.

Şahsın MERNİS adresi yurtdışında görünüyorsa veya yurtdışında yaşadığı biliniyorsa ilgili ülke konsolosluğu vasıtasıyla yurtdışı tebligat yapılır.

Neticeten eşiniz izini kaybettirse dahi boşanmak mümkündür.

Değerlendirme post

Paylaş:

Daha Fazla Yazı

Mesaj Gönderin

samsun avukat ayşe deniz oral boşanma avukatı

Hukuki sorunlarınızda yanınızdayız

Çalışma Alanları