Değer kaybı başvuru ücretleri ne kadar?

Yazıyı dinle

Yazının Son Güncellenme Tarihi 17/02/2024 by .

Trafik kazasına karıştığınızda aracınızda değer kaybı ortaya çıkar. Kazada karşı tarafa göre daha az kusurunuz varsa değer kaybı tazminatı talep etmelisiniz. Kazadan bir süre sonra sizi telefonla arayarak ”değer kaybı başvurunuzu masraf almadan biz yapabiliriz, size kazandırdığımız miktardan %25’ini ücret olarak talep ediyoruz” şeklinde konuşurlar. Genellikle vatandaşlar cep telefonlarının nasıl bildiklerini merak ederler. Telefon numaranız genellikle aracınızı yaptırdığınız kaportacı tarafından bu kişilerle paylaşır ve aralarında genellikle bir anlaşma vardır. Siz masraf ödemeden yapılan başvuruya sıcak baksanız da başvuru ücretleri aslında yüksek rakamlar değildir. Sizi masrafsız olarak değer kaybı başvurunuzu biz yapalım diye arayanlar, size kazandırdıkları paradan %25 oranında kesinti yaparak başvuru ücretinden çok daha fazlasını kazanmaktadırlar.

İlginizi çekebilir:  DEĞER KAYBI KONUSUNDA BİLİNMESİ GEREKEN 10 ŞEY

Değer kaybı talebiniz öncelikle kusurlu olan karşı taraf sigorta şirketine yapılmalıdır. Bu başvuru talebinizi ve ödeme yapılmazsa15 gün içinde yasal yollara başvuru yapılacağının ihtarını içerir. Bu başvuru kep adresinden veya kargo yoluyla yapılabilir. Dolayısıyla ücretler oldukça düşüktür. Eğer sigorta şirketi ödeme yapmazsa veya yapılan ödeme miktarından memnun değilseniz Sigorta Tahkim Komisyonu’na başvuru yapmak gerekir. Sigorta Tahkim Komisyonu ücretleri 01.02.2024 tarihinde güncellenmiştir. 2024 yılı güncel başvuru ücretleri:

Başvuru ücretleri göz önünde bulundurulduğunda masrafsız şekilde başvuru yapılıp kazanılan paradan yüksek yüzdelerde kesinti yapmak aslında dezavantajlıdır. Bunun yerine masrafları ödeyerek elde edilen paradan yüzdelik olarak daha düşük oranlara anlaşmak daha mantıklıdır.

5/5 - (2 votes)

Paylaş:

Daha Fazla Yazı

Mesaj Gönderin

samsun avukat ayşe deniz oral boşanma avukatı

Hukuki sorunlarınızda yanınızdayız

Çalışma Alanları