DEĞER KAYBI İÇİN AVUKAT TUTMALI MIYIM?

Yazıyı dinle

Yazının Son Güncellenme Tarihi 17/02/2024 by .

Trafik kazasına karıştığınızda aracınızda oluşacak değer kaybının alınması özenli takip edilmesi gereken bir süreçtir. Bu süreciin takibinde avukat yardımı almak pek çok avantaj sağlar.

Değer kaybı talebinde avukat tutmanın sağlayacağı 5 avantaj

  • Değer kaybı talebiniz için öncelikle gerekli bazı evraklar vardır. Kaza sonrasında oluşan panikle bu evrakları siz temin edememiş olabilirsiniz. Vekalet verdiğiniz avukat gerekli evrakları sizin yerinize temin eder.
  • Değer kaybı başvurunuz için öncelikli olarak kusurlu olan karşı tarafın sigorta şirketine başvuru yapılmalıdır. Bu başvurunun uygun şekilde gönderilmesi sonraki yasal süreci de etkileyeceği için özenli şekilde hazırlanması önemlidir. Başvuruda kazanın gerçekleşme şekli, ödeme ve ödeme yapmaması durumunda yasal yollara başvuralacağının ihtarı ayrıntılı şekilde yazmak gerekir. Sigorta şirketlerinin 15 gün içinde ödeme yapması gerekir.
  • Sigorta şirketine başvuru yaptıktan sonra 15 gün içinde ödeme yapıldıysa ancak ödenen tutar sizi memnun etmediyse avukatınız yasal yollara başvurur. Ödeme yapılmama durumunda da aynı şey geçerlidir. Yasal yolların seçiminde yani mahkeme ya da Sigorta Tahkim Komisyonu’na başvuruda size en uygun yolu avukatınız seçebilir.
  • Yasal yollara başvuruda dosyanızın bilirkişi tarafından incelenmesinde, ıslah dilekçesinde ve sürelerin hesaplanmasında tecrübesiyle süreci uygun şekilde yönetir.
  • Dosyanızla ilgili sorununuz olduğunda avukatınızdan her zaman görüş alabilirsiniz. Çeşitli danışmanlık şirketlerine değer kaybı talebiniz için onay verdiğinizde genellikle dosyayı alana kadar ilgilenilip daha sonra iletişim kuracağınız muhatap bulamayabilirsiniz.
5/5 - (1 vote)

Paylaş:

Daha Fazla Yazı

Mesaj Gönderin

samsun avukat ayşe deniz oral boşanma avukatı

Hukuki sorunlarınızda yanınızdayız

Çalışma Alanları