DEĞER KAYBI TAZMİNATI TAHSİLATI

Yazının Son Güncellenme Tarihi 03/04/2024 by .

Değer Kaybı nedir?

Aracınız trafikte kazaya karıştıysa ve siz kaza tespit tutanağına göre az kusurluysanız aracınızı satarken bu kazadan ötürü tramer kaydı oluşacağı için 2. el satışında değeri düşecektir. Bu nedenle değer kaybının tazminini talep etme hakkınız doğar. Eğer kaza resmi mercilere veya sigorta şirketine bildirilmediyse değer kaybı tazmini hakkınız doğmaz.

Trafik kazası yaptıktan sonra neden değer kaybı şirketlerinden telefon yağmaya başladı?

Kaza ile ilgili kaportacıya veya sigorta şirketine başvurduğunuzda, bu kişiler tarafından bilgileriniz el altından değer kaybı tahsilatı yapan şirketlere veya avukatlara satılır. Bu nedenle telefon yağmuruna tutulursunuz. Bilgilerinizin sigortacınız veya kaportacınız tarafından 3. kişilere satılması yasal değildir. KVKK ihlali gerekçesiyle şikayet hakkınız bulunmaktadır. Değer kaybı içi yapan avukatın veya şirketin sekreteri de KVKK ihlalini umursamaz. Sizin bilgilerinizi almak için de para ödediklerinden peşinizi de bırakmazlar. Sizi arayan saha elemanları telefonda sizi bunaltabilir.

Kaza yapıp bunu eşinden saklayan kişiler bulunmaktadır. Gittiği yerlerin saklı kalmasını isteyen kişiler olmaktadır. Vaktiyle yaptığı kazanın üstüne sünger çekip unutmak isteyen kişiler bulunmaktadır. Değer kaybı yapan kişiler iletişim bilgilerini satın aldığında ve seri şekilde telefon aramaları gelmeye başladığında artık pek mümkün olmamaktadır.

Hele ölümlü trafik kazalarında, ölenin yakınlarına aşırı derecede arama gelmektedir. Yine bu bilgiler hastaneler tarafından benzer şekilde çalışan bürolara iletilmektedir.

Bu nedenlerle biz değer kaybı için kimseyi aramıyoruz. Eğer başvuru yapmak isterseniz siz bizi arayın yardımcı olalım.

Beni arayan değer kaybı danışmanlık şirketi veya avukata dosyamı vermeli miyim?

Eğer kaza yaptıktan sonra size gaipten telefonlar gelmeye başladıysa, arayan kişiler muhtemelen yüksek bir komisyon üzerinden dosyanızı üstlenecektir. Sizden hiç bir ücret talep etmeyeceklerini söyleseler de aslında tahkim yoluyla yapılan başvurularda başvuru ücretleri gayet düşüktür. Şu ücret listesinde de göreceğiniz gibi yapılacak masraf ödenecek komisyonla orantılı değildir.

Avukatların %25 üstünde vekalet ücreti almaları yasal değildir. Değer kaybı danışmanlığı adı altında arama yapan kişilerin de tam olarak % kaç vekalet ücreti talep ettiklerini bilemiyoruz.

Size arama gelene kadar, arama yapan kişiler önce kaportacıdan bilgilerinizi almak için para öder, sonra sizi ikna için uğraşan elemanlarına komisyon öder. Bu şekilde sizden talep edilecek nihai ücret de kabaracaktır. Siz nasılsa iş bitiminde ücret ödeyeceğinizi düşünüp üstünde durmasanız da sizden yapılacak kesinti takdire şayan bir rakamı bulabilir.

Bu nedenlerle sizin araştırıp bulacağınız bir avukat ile değer kaybı tahsilatı yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Örneğin Samsun’da bir kaportacıya bambaşka bir ilden çalışan avukat tarafından 2023 yılı başlarında gönderilen tarife bu şekildedir. Bu. nedenle kişisel bilgileriniz hukuk bürolarına verilmektedir

Türkiye’nin herhangi bir ilinden avukat tutabilir miyim?

Van’da da kaza yapsanız, Trabzon’da da kaza yapsanız Samsun’dan bir değer kaybı avukatı ile çalışabilirsiniz. İş tahkimde bitecek nitelikteyse avukatın hangi ilde yerleşik olduğunun önemi yoktur.

ADANA, ADIYAMAN, AFYONKARAHİSAR, AĞRI, AKSARAY, AMASYA, ANKARA, ANTALYA, ARDAHAN, ARTVİN, AYDIN, BALIKESİR, BARTIN, BATMAN, BAYBURT, BİLECİK, BİNGÖL, BİTLİS, BOLU, BURDUR, BURSA, ÇANAKKALE, ÇANKIRI, ÇORUM, DENİZLİ, DİYARBAKIR, DÜZCE, EDİRNE, ELAZIĞ, ERZİNCAN, ERZURUM, ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, GİRESUN, GÜMÜŞHANE, HAKKARİ, HATAY, IĞDIR, ISPARTA, İSTANBUL, İZMİR, KAHRAMANMARAŞ, KARABÜK, KARAMAN, KARS, KASTAMONU, KAYSERİ, KIRIKKALE, KIRKLARELİ, KIRŞEHİR, KİLİS, KOCAELİ, KONYA, KÜTAHYA, MALATYA, MANİSA, MARDİN, MERSİN, MUĞLA, MUŞ, NEVŞEHİR NİĞDE, ORDU, OSMANİYE, RİZE, SAKARYA, SAMSUN, SİİRT, SİNOP, SİVAS, ŞANLIURFA, ŞIRNAK, TEKİRDAĞ, TOKAT, TRABZON, TUNCELİ, UŞAK, VAN, YALOVA, YOZGAT, ZONGULDAK, ATAKUM, CANİK, VEZİRKÖPRÜ, KAVAK, BAFRA, ALAÇAM, ÇARŞAMBA, ASARCIK, LADİK, HAVZA, YAKAKENT, İLKADIM, TERME, TEKKEKÖY, ENGİZ, 19 MAYIS, AYANCIK, BOYABAT, DİKMEN, DURAĞAN, ERFELEK, GERZE, SARAYDÜZÜ, TÜRKELİ, ALTINORDU, AKKUŞ, AYBASTI, ÇAMAŞ, ÇATALPINAR, ÇAYBAŞI, FATSA, GÖLKÖY, GÜLYALI, GÜRGENTEPE, İKİZCE, KABADÜZ, KABATAŞ, KORGAN, KUMRU, MESUDİYE, PERŞEMBE, ULUBEY, ÜNYE, GÖYNÜCEK, GÜMÜŞHACIKÖY, HAMAMÖZÜ, MERZİFON, SULUOVA, TAŞOVA, ALMUS, ARTOVA, BAŞÇİFTLİK, ERBAA, NİKSAR, PAZAR, REŞADİYE, SULUSARAY, TURHAL, YEŞİLYURT, ZİLE

5/5 - (5 votes)
samsun avukat ayşe deniz oral boşanma avukatı

Hukuki sorunlarınızda yanınızdayız

Çalışma Alanları