"Enter"a basıp içeriğe geçin

Arzuhalciye dilekçe yazdırmanın zararları nelerdir?

  • Arzuhalciye dilekçe yazdırmak avukata dilekçe yazdırmaktan pahalıdır. Avukatlık asgari ücret tarifesi  incelendiğinde bir arzuhalcinin aldığı ücretin avukatların aldığı ücretten yüksek çıktığını göreceksiniz.
  • Ne kadar aksini iddia etseler de arzuhalcinin veya herhangi başka dava takipçilerinin hukuk bilgileri eksiktir. Ne kadar konuşup işin tüm detaylarını bildiğine sizi ikna etse de işin aslı böyle değildir. Ucuz iş gördürme hevesiyle hak kaybına uğrarsınız.
  • Hata sonucu hak kaybına uğradığınızda karşınızda bu hatayı üstlenecek bir muhatap bulamazsınız
  • Hukuk davalarında davaya konu bütün vakıaların dava dilekçesi ile birlikte sunulması gerekir. sonradan sunulacak vakıalar davayı genişletme yasağına girer. İlk dilekçenizde sunmadığınız vakıaları sonradan taksit taksit sunamazsınız. Arzuhalciye yazdıracağınız dilekçelerde genelde bu hataya rastlanır. Bu hatadan dönmek için ancak davayı ıslah etmeniz gerekir. O hak da yargılama boyunca sadece bir kez kullanılabilir. Genelde de değer artırımı için kullanılır.  Yani ilk dilekçenin eksik verilmesiyle %90 ihtimalle hak kaybına uğrarsınız.
  • Aleyhinde ceza davası açılan bazı kişiler suçsuz olduğunu düşündüğü için avukat tutmak istememektedir. Veya aleyhinde boşanma davası açılan bazı eşler ” hakim nasılsa bunun saçmalıklarına inanmaz” diyerek avukat tutmaz veya davaya karşı cevap dilekçesi vermez. duruşma günü ortaya çıkıp delil sunmak veya beyanda bulunmak istese de artık çok geç kalmış ve süreleri kaçırmıştır.
  • Bazıları da avukat tutup savunma yaparsam suçlu olduğum düşünülür diye avukat tutmak istememektedir. Bunların bir çoğu düzgün bir savunma yapamadığından ceza almaktadır.
  • Avukatın misyonu davanızda sizi temsil etmektir. Yürümekte olan davanızla ilgili mahkeme çalışanları, avukatınızla dava düzgün iletişim kurar. İşiniz daha düzgün yürür. Sonuç olarak düzgün bir hukuki yardım almadan dava açmayın
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x